Murat Kurum: Duyduğumuzda biz de heyecanlandık

Bakanlığı döneminde Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’in kendisine gelerek bahsettiği ‘Çocuk Köyü’ projesinin hayata geçiş hikayesini anlatarak sözlerine başlayan Kurum, ‘’Projeyi duyduğumuzda biz de heyecanlandık ve TOKİ başkanımızla birlikte hızlı bir şekilde projenin yapım sürecini başlattık. İstanbul’a nefes aldıracak bir proje.’’ dedi.


Konuşmasında mevcut İBB yönetimini eleştiren Kurum, ‘’Bizim Üsküdar’da yaptığımız çocuk köyümüz, bu Cumhuriyet Halk Parti’li IBB yönetiminin, ilgisiz yarı zamanlı belediye başkanının 5 yıl içerisinde İstanbul’da yaptığı kreşlerden daha büyük bir proje. Buradaki arazi değeriyle, üstüne yaptığımız yapılarla tüm yaptığı kreşlerden daha büyük bir proje.’’ şeklinde konuştu.

Kurum, “Şu koca 5 yılda Üsküdar’ın gençliği için yapmış oldukları tek bir hizmet yok. Anca bizim yapmış olduğumuz projelerimizi, eserlerimizi kötülemek adına ve gündemleri farklı gündemlere çekmek adına bir çaba görürsünüz. İsrafı bitirdik deyip israfın en büyüğünü yaptıklarını görürsünüz.’’ dedi.

31 Mart’ta İstanbul için hayalleri olanlar ile İstanbul’un kaynaklarını kendi gelecekleri için harcayanların karşı karşıya geleceğini vurgulayan Murat Kurum, “31 Mart’ta da biz bunun kararını vereceğiz. Bir tarafta İstanbul için hayalleri olanlar, diğer tarafta da İstanbul’un kaynaklarını, Üsküdar’ın kaynaklarını kendi emelleri için, kendi gelecekleri için harcayanlar var.’’ sözleriyle konuşmasını tamamladı.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir