Culuk ve Çalış’a Doğalgaz Müjdesi

Özdemir Turgut’un vaat ettiği 55 Projenin ilki olan “73 Kırsal Mahalleye Doğalgaz” ile ilgili müjde Culuk ve Çalış mahallelerine verildi.

Seçim çalışmalarını sürdüren Belediye Başkanı Özdemir Turgut en önemli vaatlerinden biri olan “73 Mahalleye Doğalgaz” projesi çalışmalarına son sürat devam ediyor. Başkent Doğalgaz nezdinde yapılan girişimler sonucunda Culuk ve Çalış Mahallelerinde Ramazan Bayramından önce doğalgaz çalışmalarının ve abonelik işlemlerinin başlaması planlanıyor.

Seçim çalışmaları kapsamında Culuk mahallesine giden Başkan Turgut burada vatandaşları Başkent Doğalgaz Koordinatörüyle telefonda görüştürdü. Koordinatörün Ramazan bayramından önce ilk kazmanın vurulacağı ve gönderilecek mobil araçla abonelik işlemlerinin başlatılacağı müjdesini Culuklular sevinçle karşılayıp alkışladılar.

Culuk ziyaretinin ardından Çalış’a geçen Turgut, doğalgaz müjdesini burada da verdi. Müjdeli haberi sevinçle karşılayan vatandaşlar Turgut’a teşekkür ettiler.

Turgut “73 Mahallemizi Doğalgaza Kavuşturacağız.”

Doğalgazı Haymana’ya kendilerinin getirdiğini hatırlatan Başkan Turgut kırsal mahallelerimizi de doğalgazla buluşturacaklarını ifade edip “Doğalgaz bizim işimiz. Önümüzdeki dönem gerçekleştirmeyi hedeflediğimiz 55 Projemizin ilki olan ‘Kırsal Mahallelerimizi Doğalgazla Buluşturacağız.’ vaadimizi şimdiden hayata geçiriyoruz. Girişimlerimiz sonucunda Culuk ve Çalış mahallelerimiz doğalgaza kavuşuyor. Kırsal mahallelerimiz doğalgaza kavuştuğunda orada yaşayan hemşehrilerimiz rahata kavuşacak, kömür derdinden kurtulacaklar. Hatta inanıyorum ki tersine bir nüfus göçü de yaşanacak. Kışın Ankara’ya giden vatandaşlar köylerinde kalacaklar. Belki de emekli vatandaşlarımız köyüne dönecek. Bugün Culuk ve Çalış sonra kalan 71 mahallemizin tamamını inşallah doğalgazla buluşturacağız. Şimdiden hayırlı olsun.” dedi.

Diğer Mahalleler İçin Çalışmalar Hızlandı

Bu gelişmelerin ardından Başkan Turgut, Culuk ve Çalış Mahallelerinin ardından ilk etapta Çalış güzergâhını takip eden Sığırcık, Çelebi Yaylası, Sındıran, Güzelcekale ve Durupınar’ın da projeye dâhil edildiğini belirtti.  Diğer mahalleleri de doğalgazla buluşturmak için çalışmalarını hızlandıran Turgut, bu kapsamda Başkent Doğalgaz Altyapı Koordinatör Müdürü Barış Özgür Kuru ile görüşüp, izlenecek yolu ve atılacak adımları istişare etti.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir