AK Parti’li Şahin CNN TÜRK’te açıkladı! İstanbul ve Ankara’da kim önde?

Şahin’in açıklamalarından satır başları şöyle; AK Parti olarak biz her zaman için kampanya döneminde çok önemli mesafeler katetmeye başaran bir parti olduğumuzu hepimiz biliyoruz. Kampanyaları bir maraton olarak düşünürsek biz maratonun son düzlüğünü hep çok iyi koşmuş, iyi yarışmış ve ipi önde göğüslemiş bir partiyiz. İstanbul’da da durumumuzu böyle görüyoruz. Sayın Murat Kurum açıklandığı günden itibaren İstanbul’da çok büyük bir coşku ve heyecan uyandırdı. Yetkinliği, uzmanlığı özellikle kentsel dönüşüm konusunda Türkiye’deki parmakla gösterilen en önemli isimlerden bir tane olması, dinamiklerin dışında kendi çalışma üzerinde kararlılıkla ilerliyor olması bizi İstanbul’da çok avantajlı duruma getirmiş durumda.

İstanbul’un 39 ilçesinde yaşanan geriden bıraktığımız 5 yıllık kayıp dönemi sona erdirecek ve AK Parti belediyeciliğini ve Cumhur İttifakı belediyeceiliğini tekrar egemen kılacağımızı çok net bir şekilde görebiliyoruz.

Çünkü, İstanbul’da birçok CHP’li belediye tarafından yönetilen şehirde olduğu gibi kent yaşamı zorlandı, vaatler yerine getirilmedi, verilen sözler tutulmadı. Hiçbir zaman belediye başkanları odağında kendi şehri-kenti olmadı. Ulusal siyaset ile ilgili hayallere, rüyalara kapıldılar. Odaklarını kaybettiler. Ben İstanbul üzerinde, İstanbullu seçmenlerin bunu gördüklerini ve bunu sandıkta çok doğru bir şekilde şehirlerinin lehine, şehirlerinin menfaatini düşünerek noktlayacaklarını düşünüyorum.

İSTANBUL VE ANKARA’DA DÜZENLENECEK MİTİNGLER

24 Mart’ta İstanbul mitingimiz var. Cumhurbaşkanımız son hafta bazı ilçe mitingleri gerçekleştirebilir. Biz programlarımızı, Cumhurbaşkanımızın programlarını hafta hafta netleştiriyoruz. Kabaca bir taslağımız söz konusu. Ama yine muhtemelen bir benzer tabloyu göreceğiz. Bu yeni ve sürpriz bir şey değil. Son 1 hafta kala İstanbul mitingi olur. Cumartesi günü Ankara mitingi olur. Yine öyle olacak. 23 Mart’ta Ankara mitingimizi gerçekleştireceğiz. Zaman zaman programların gidişinde ve dönüşünde, Ankara’da ve İstanbul’da Cumhurbaşkanımız ekstra programlar yapacaklardır.

ANKARA’DA ANKETLERDE SON DURUM

Son 15-16 Ankara seçimini yaşamış, merkezinde bulunmuş birisi olarak şunu söylemek istiyorum; Bu kampanya Ankara’da en çok mesafe katettiğimiz, en hızlı mesafe katettiğimiz ve oyumuzu en hızlı şekilde artırdığımız seçim oldu. Çünkü her seçimin ayrı bir havası, ayrı bir atmosferi oluyor. Mansur Yavaş’ın aday olacağı az çok belliydi. ‘Millet İttifakı’nın mı adayı olacak, CHP’nin mi?’ sorusunun cevabı yoktu. AK Parti’nin adayı belli olmadığı için, AK Parti adayı karşısında Cumhur İttifakı adayı karşısında önde olduğunu görebiliyorduk. Ama 18 Ocak’ta belediyecilikte marka isim olan Turgut Altınok’un açıklanmasıyla birlikte, sonrasında yaptığımız anketlerde başabaş geldiğini gördük. Geride bıraktığımız 1 ay, 1,5 ay içerisinde gerçekten de çok hızlı mesafe katettik. Sahada ve yapılan ölçümlemelerde durumun hiç de kendilerinin söylediği gibi olmadığını ve bugün itibarıyla önde olduğumuzu ve önümüzdeki 15 gün içerisinde de bu ivmeyle çalışmaya devam ettiğimizde çok çok daha iyi bir yerde seçimi tamamlayacağımızı biz bugünden görebiliyoruz.

Bugün itibarıyla ‘Öndeyiz’ diyoruz. Çünkü Ankaralıya verilen sözler tutulmamış. Ankara’ya verilen vaatler yerine getirilmemiş. Mansur Yavaş 58 km. metre yapma sözü verdi. 1 km dahi yapmadı. Geçtiğimiz günelrde yaptığı toplantıda 51 km metro yapma sözünden bahsetti. Herhalde bu Türk siyasi tarihinde bir ilktir. Yani bir vaatte bulunuyorsunuz, vaadi gerçekleştirmiyorsunuz. Bir sonraki dönemde bu vaadinizden tenkisatla indirimde bulunuyorsunuz.

Mansur Yavaş, Ankara’da her semtte her mahalleye bir kreş yapma sözü verdi ve geride bıraktığımız 5 yılda bir tane kreş yaptı. 

 

Bu anketleri yapanlar ne yüzle bu sonuçları paylaşıyorlar. Bazı anketlerle toplumu manipüle ediyorlar. İnanın anlayamıyorum. Ankara’da oyumuzu çok hızlı artırdık. Ankara’da bugün itibarıyla öndeyiz. Seçimi çok iyi bir yerde tamamlayacağız.

Mansur Yavaş her mahalleye kreş yapma sözü vermişti, 1 tane yaptı. 20 tane kreş yaptım diye fotoğrafını asma cüretini gösteriyor.

Ankara’da önde olduğumuz gayet ortada. Şaşırtıcı güzel bir neticeyle Ankara’daki seçimi önde kapatacağız.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir